097 660 96 67


"БУДХАУС" Київ - продаж газоблока та цегли
ТЕЛ. +38 097 660 96 67

В останнє десятиріччя широкого поширення набула ідея, що будь-який будинок треба б "утеплювати". Тобто – спочатку побудувати стіни, а потім, додатково, чим-небудь їх ще і доповнити, для «теплоізоляції».

Газобетон - це матеріал для одношарової стіни. Ідея про необхідність тотального «доутеплення» помилкова.

Обгрунтування:

  • Завдання утеплення – понизити витрати на опалювання. Комфортність мешкання забезпечується стіною в один – півтори цеглини або 120 – 150 мм газобетону щільністю 400-500 кг/м?. Це важливо усвідомити. Утеплення – питання економічної доцільності. Ні більше, ні менше. Окупність вкладень в утеплення побудованої «коробки» має бути підтверджена економічним розрахунком.
  • Теплопровідність матеріалів в першу чергу залежить від їх щільності і майже лінійно змінюється в діапазоні 200-1000 кг/м?. Подальше зменшення щільності утеплювачів знижує їх теплопровідність несуттєво (з 0,05 до 0,03 Вт/м.К). Тому потрібно розуміти – чим легше матеріал стін, що несуть, тим менша його товщина забезпечить достатність теплового захисту. При цьому «чарівних» утеплювачів не буває. Газобетон щільністю 400 кг/м? і товщиною 300 мм володіє таким же термічним опором як 100-150 мм мінвати або спінених полімерів. Стіна з легкого (до 500 кг/м?) бетону завтовшки 30-40 см абсолютно самодостатня. Утеплювати її має сенс лише з метою доведення свого будинок до стану енергопасивності, який передбачає в першу чергу вдосконалення інженерних систем, а не нарощування «теплової броні».

Якщо Ви збираєтесь будувати дачний будинок для сезонного мешкання з весни по осінь і для рідких наїздів взимку на вихідні, то робити газобетонні стіни масивніше 100 кг/м? не має сенсу. Взимку вони споживають багато часу і енергії на своє прогрівання, а в теплий сезон не принесуть відчутного ефекту. Тому досить використовувати блоки завтовшки 200 - 250 мм.

Якщо Ви будуєте будинок для постійного мешкання, тоді має сенс зробити стіни трохи товщими - більш інерційними і менш тепло передаючими. Відповідно до норм проектування теплового захисту (ДБН В.2.6-31:2006 "Теплова ізоляція будівель"), що діють, для всіх температурних зон України досить одношарової стіни з газобетону щільністю 400 кг/м? завтовшки 300 мм із зовнішнім оздобленням з «теплої» штукатурки завтовшки 10-15 мм. Часто використовують і товщі блоки 375 мм. Стіна з них виходить майже на чверть «теплішою», ніж передбачено будівельними нормами. Це може бути виправдано при довготривалій експлуатації. 

 

Повернутись до каталогу

 
СОЗДАНИЕ ЛОГОТИПА LOGOMARKET.COM.UA